ziarnadhronom.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Aktuálne spravodajstvo - Mesto Žiar nad Hronom

Aktuálne spravodajstvo

Online: Prípravný hokejový zápas Česko – Slovensko

ŽILINA 23. augusta (WebNoviny.sk) - Slovenskú hokejovú reprezentáciu čakajú v úvode olympijskej sezóny dva prípravné zápasy proti výberu Česka. Pod vedením nového trénera Craiga Ramsayho nastúpili Slováci v stredu 23. augusta od 17.00 h v Třinci, o deň neskôr privítajú rovnakého súpera v Žiline. Kapitána slovenského výberu je Ladislav Nagy z HC Košice. Jeho asistentmi obranca Juraj Mikuš a útočník Libor Hudáček. Slovensko a Česko doteraz odohrali 60 vzájomných zápasov a v len v trinástich prípadoch ťahali za dlhší koniec hokejisti spod Tatier, Česi majú na svojom konte rovných 40 triumfov. Naposledy oba tímy hrali spolu v príprave na MS 2015, v oboch prípadoch v Jihlave zvíťazil český výber. Český tím absolvuje súboje proti Slovákom poriadne omladený. Najviac skúseností s reprezentáciou má 26-ročný útočník Radan Lenc, ktorý nazbieral v národnom družstve osem štartov a v súbojoch proti Slovákom bude mať na drese kapitánske céčko. Výsledok: Česko - Slovensko 0:0 (0:0) - prebieha I. tretina hrá sa od 17:00 v Třinci vylúčenia: 0:0 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Zostavy: Česko: Slovensko:   Viac k témam: česká hokejová reprezentácia, hokej, slovenská hokejová reprezentáciaZdroj: Webnoviny.sk - Online: Prípravný hokejový zápas Česko Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Online: Prípravný hokejový zápas Česko – Slovensko

Medzi výbušninami teroristov, ktorí útočili v Barcelone, bol aj samovražedný pás

MADRID 23. augusta (WebNoviny.sk) - Španielska polícia našla samovražedný pás so skutočnými výbušninami v dome, kde teroristická bunka, zodpovedná za vraždenie v Barcelone a meste Cambrils, pripravovala ešte väčší útok. Hovorca polície v stredu uviedol, že pás s výbušninami našli v meste Alcanar 200 kilometrov južne od Barcelony, kde dvaja ďalší členovia skupiny vrátane strojcu útokov zomreli pri výbuchu. V budove polícia tiež našla sto nádrží s butánom a materiál na výrobu TATP, teda výbušniny, ktorú používajú militanti Islamského štátu. Odporúčame:Teroristi museli pri útoku v Barcelone improvizovať, plány im skrížil výbuch Zatiaľ nie je jasné, či bol nájdený pás určený pre imáma, ktorý bol pravdepodobným vodcom skupiny a plánoval sa vyhodiť do vzduchu. Zomrel pri výbuchu v dome. Pri stredajšej explózii prišli teroristi nedopatrením o väčšinu svojho arzenálu. Ak by sa tak nestalo, mohli byť ich útoky ešte oveľa ničivejšie. Šiesti atentátnici zastrelení políciou mali na sebe len nepravé samovražedné pásy. Viac k témam: Islamský štát, polícia, teroristický útok v Barcelone, terorizmusZdroj: Webnoviny.sk - Medzi výbušninami teroristov, ktorí útočili v Barcelone, bol aj samovražedný pás © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Medzi výbušninami teroristov, ktorí útočili v Barcelone, bol aj samovražedný pás

ŠKODA podporí Medzinárodné letecké dni v Sliači už štvrtý rok

BRATISLAVA 23. augusta 2017 (WBN/PR) Najväčšie podujatie pre fanúšikov lietania a lietadiel na Slovensku s historicky najsilnejším programom už tento víkend ŠKODA je štvrtý rok hlavným partnerom Medzinárodných leteckých dní v Sliači Novinkou pre návštevníkov bude interaktívna oddychová zóna ŠKODA ŠKODA AUTO Slovensko je už štvrtý rok hlavným partnerom Medzinárodných leteckých dní v Sliači. Na tradične najväčšom leteckom podujatí na Slovensku bude ŠKODA prítomná aj prostredníctvom flotily 13 automobilov pre organizátorov. Leteckú show s bohatým programom a pestrú paletu automobilov značky ŠKODA si budú môcť návštevníci užiť už tento víkend 26. – 27. augusta v priestoroch Leteckej základne Sliač.  Najväčšie podujatie pre milovníkov lietania a obdivovateľov leteckého majstrovstva na Slovensku, Slovak International Air Fest 2017, sa tento rok predstaví so silným programom, ktorý je podľa organizátorov porovnateľný s najšpičkovejšími leteckými dňami vo svete. Po prvýkrát sa vo vzduchu predstaví americký strategický bombardér B-52 a americký bombardér B1. Ponad hlavy obecenstva preletí v dynamickej ukážke jedno z najväčších osobných dopravných lietadiel na svete, dvojposchodový gigant Airbus A380 so štyrmi motormi. K vrcholom podujatia bude patriť akrobatická show sedemčlennej formácie Al Fursan zo Spojených arabských emirátov a letovú ukážku predvedie aj turecký tím Solotürk, prezentujúci všetky možnosti a schopnosti lietadla F-16. Okrem hlavného bodu programu, ktorým budú nepochybne lietadlá, sa môžu návštevníci tešiť aj na bohatý sprievodný program a prezentáciu rôznorodého portfólia modelov značky ŠKODA, ktorá je hlavným partnerom podujatia už štvrtý rok. „Dynamika, spoľahlivosť a bezpečnosť, to sú atribúty, ktoré spájajú značku ŠKODA s „lietajúcimi strojmi“. Tento rok je pre divákov pripravený mimoriadne silný program Medzinárodných leteckých dní, ktoré podporujeme už štvrtý rok. Pozývam všetkých priaznivcov rýchlosti, sily a elegancie na letisko v Sliači, aby si cez víkend prišli vychutnať nebeskú show a zabaviť sa v našej novej oddychovej zóne, ktorú sme pre nich pripravili,“ hovorí Ing. Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko. Automobilom budú vyhradené tri  samostatné výstavné plochy v sektore pre verejnosť, kde značka predstaví 15 vozidiel. Novinkou pre návštevníkov bude tento rok zaujímavá oddychová zóna ŠKODA, plná atrakcií pre všetky vekové kategórie. Fanúšikovia značky tu nájdu autodráhu, virtuálnu realitu, fotokútik a technickú špecialitu v podobe rezu vozidla. Oddychová zóna ŠKODA poskytne návštevníkom príjemný chládok v areáli letiska. ŠKODA z pozície hlavného partnera zaisťuje aj mobilitu organizátorov podujatia prostredníctvom flotily 13 vozidiel. Podujatie sa oba víkendové dni začína o 10:00 hod. Viac informácií nájdete na stránke podujatia. Viac k témam: ŠKODA AUTO, ŠKODA AUTO SlovenskoZdroj: Webnoviny.sk - ŠKODA podporí Medzinárodné letecké dni v Sliači už štvrtý rok © SITA Všetky práva vyhradené.

logo ŠKODA podporí Medzinárodné letecké dni v Sliači už štvrtý rok

Ak sa zistia nové fakty o poisťovni Rapid life, vyšetrovanie bude znova otvorené, tvrdí Gašpar

BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) - Vyšetrovanie trestných oznámení nespokojných klientov poisťovne Rapid life, ktoré boli v minulosti ukončené, sa môže opäť otvoriť. Pripúšťa to policajný prezident Tibor Gašpar. „Ak sa zistia nové informácie, ktoré neboli známe ku dňu rozhodnutia, tak sa môže vo veci ďalej konať,“ uviedol na stredajšej tlačovej konferencii. Ako dodal, okresné zložky polície a prokuratúra evidujú 49 takýchto podaní, ktoré mali byť vo väčšine zamietnuté. Gašpar však upozorňuje, že nie všetko je trestným činom a podnety klientov poisťovne mali byť často riešené v občianskych, civilných a obchodných súdoch. Odporúčame:Aktualizované: Zamestnanca Národnej banky obvinili z prijímania úplatkov od zástupcov Rapid Life Pripúšťa však aj to, že tieto oznámenia boli podávané v čase, keď neboli v spisoch zaznamenané informácie o nesolventnosti poisťovne či o jej iných problémoch. „Ak bolo niekde rozhodnutie predčasné, nezákonné alebo v rozpore s vtedy zistenými skutočnosťami, tak bude určite rozhodnutie vyššieho orgánu, aby sa v tej veci pokračovalo,“ dodal. Národná banka Slovenska zaviedla 15. júna tohto roka nútenú správu nad poisťovňou Rapid life. Dôvodom bolo podľa vyjadrení banky to, že spoločnosť ohrozovala práva klientov na výplatu poistných plnení. Odporúčame:Za poisťovňou Rapid Life vidí Boris Kollár politickú mafiu, poukazuje na prepojenie so Smerom Súčasne, ako oznámilo aj samotné bývalé vedenie, spoločnosť sa dostala do akútneho problému s likviditou. Bývalý manažment prestal od začiatku tohto roka vyplácať akékoľvek nároky klientov. Viac k témam: poisťovňa Rapid Life, Polícia SR, Tibor GašparZdroj: Webnoviny.sk - Ak sa zistia nové fakty o poisťovni Rapid life, vyšetrovanie bude znova otvorené, tvrdí Gašpar © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Ak sa zistia nové fakty o poisťovni Rapid life, vyšetrovanie bude znova otvorené, tvrdí Gašpar

Akreditačná komisia odporučila zrušiť akreditáciu zariadeniu Čistý deň

BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) - Akreditačná komisia ministerstva práce odporučila zrušiť akreditáciu resocializačnému stredisku Čistý deň v Galante. Komisia sa na svojom dnešnom zasadaní zaoberala novými skutočnosťami a zhodla sa, že existuje odôvodnená hrozba, že môže byť ohrozený život, zdravie a vývin dieťaťa, ale i obava, že resocializačný program v Čistom dni neplní zákonný účel. Agentúru SITA o tom informovala Daniela Rodinová z tlačového odboru ministerstva práce. Rodičia s rozhodnutím nesúhlasia Ministerstvo pripraví rozhodnutie o zrušení akreditácie resocializačnému stredisku Čistý deň a jeho vydanie oznámi Ústrediu práce, sociálnych vecí a rodiny, ktoré začne pracovať na premiestnení klientov tohto centra. Zariadenie sa môže proti rozhodnutiu ministerstva do 15 dní odvolať, pričom v druhom stupni rozhoduje na návrh rozkladovej komisie minister. Odporúčame:Aktualizované: Ministerstvo práce zruší akreditáciu Čistému dňu Ministerstvo v polovici augusta informovalo, že zruší akreditáciu Čistému dňu. Dôvodom bolo potvrdenie polície, že v obnovenom trestnom konaní vyšetrovateľ vzniesol obvinenie z prečinu sexuálneho zneužívania proti bývalému pracovníkovi resocializačného strediska. Odporúčame:Rodičia klientov Čistého dňa nesúhlasia s odobratím akreditácie zariadeniu Podľa rodičov klientov trestný čin konkrétnej osoby nie je dôvod na odobratie akreditácie zariadeniu. Z listu rodičov vyplýva, že za návrhom vedenia rezortu na odobratie akreditácie vidia tlak na ministra Jána Richtera a osočovanie jeho osoby „zo strany opozičných politikov, ako aj zo strany médií a verejnosti“. Podozrenia zo zneužívania chovancov Zariadenie Čistý deň čelilo viacerým podozreniam zo zneužívania chovancov, ktoré preverovalo ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny, generálna prokuratúra i polícia, pričom vyšetrovanie niektorých prípadov ešte nie je ukončené. Ministerstvo napriek odporúčaniu jeho akreditačnej komisie Čistému dňu akreditáciu na vykonávanie činnosti vo februári neodobralo. Pre kauzu sa opozícia v parlamente snažila dokonca vysloviť nedôveru ministrovi Jánovi Richterovi. V polovici augusta ministerstvo zmenilo postoj a oznámilo, že bezodkladne zruší akreditáciu resocializačnému stredisku Čistý deň. Krajské riaditeľstvo polície v Trenčíne rezortu potvrdilo, že v obnovenom trestnom konaní jeho vyšetrovateľ vzniesol obvinenie z prečinu sexuálneho zneužívania voči bývalému pracovníkovi resocializačného strediska. Na vydanie rozhodnutia o odobratí akreditácie potrebuje ministerstvo vyjadrenie akreditačnej komisie. Minister práce a sociálnych vecí Ján Richter 14. augusta vyhlásil, že rozhodnutie Akreditačnej komisie bude akceptovať. „Nastala úplne nová situácia. Vždy som tvrdil, že budem operatívne reagovať na ďalšie zistenia, ktoré prídu od orgánov činných v trestnom konaní. Myslím, že Akreditačná komisia bude veľmi promptne konať a ja budem akceptovať toto rozhodnutie,“ povedal vtedy novinárom Richter. Viac k témam: Čistý deň, Ján Richter, Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SRZdroj: Webnoviny.sk - Akreditačná komisia odporučila zrušiť akreditáciu zariadeniu Čistý deň © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Akreditačná komisia odporučila zrušiť akreditáciu zariadeniu Čistý deň

Michal napadol troch ľudí, polícia ho obvinila z prečinu výtržníctva

BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) - Polícia obvinila z prečinu výtržníctva 23-ročného Michala z Trenčína. Obvinený v nedeľu 20. augusta bez príčiny napadol najskôr 31-ročného Petra, ktorého opakovane udrel päsťou do tváre. Potom napadol 32-ročného Jána a napokon 23-ročnú Ivanu, ktorú tiež päsťou udrel do tváre. Agentúru SITA o tom informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová. Odporúčame:Nespokojný zákazník napadol taxikára, nepáčila sa mu zvolená cesta Peter utrpel zranenia, z ktorých sa bude liečiť asi šesť týždňov. Obvinený mu zlomil hornú čeľusť a očnicu. Jánovi spôsobil tržnú ranu a zlomil mu zub. Žene spôsobil zlomeninu nosových kostí. Do trestného konania priberú aj znalca, ktorý sa vyjadrí k zraneniu poškodených. Podľa výsledkov znaleckého posudku môže byť rozšírené trestné stíhanie. Ak súd uzná obvineného vinným, hrozí mu trest odňatia slobody na tri roky. Viac k témam: krimiZdroj: Webnoviny.sk - Michal napadol troch ľudí, polícia ho obvinila z prečinu výtržníctva © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Michal napadol troch ľudí, polícia ho obvinila z prečinu výtržníctva

Podnikatelia žiadajú Fica o transparentný výber kandidáta na šéfa Úradu pre verejné obstarávanie

BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) - Zástupcovia siedmich obchodných komôr a podnikateľských asociácií vyzvali premiéra Roberta Fica (Smer - SD), aby proces výberu predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) prebehol spôsobom, ktorý zabezpečí maximálnu možnú mieru objektivity, transparentnosti a umožní dostatočnú mieru odbornej diskusie. To je podľa nich nevyhnutné pre obnovenie často chýbajúcej dôvery podnikateľov v transparentnosť a férovosť procesov verejného obstarávania. Sú otvorení diskusii Cieľom otvoreného listu, ktorý zamestnávatelia poslali v stredu predsedovi vlády, je poukázať na potrebu zlepšenia procesu výberu predsedu ÚVO. Podnikatelia sú presvedčení, že súčasné nastavenie procesu druhého kola výberu šéfa ÚVO uvedené nezabezpečuje, no sú naďalej otvorení diskusii k prípadným návrhom na zlepšenie tohto procesu. Aj napriek viacerým odporúčaniam, ktoré v tejto veci v uplynulých mesiacoch adresovali Úradu vlády SR, podľa autorov listu všetko nasvedčuje tomu, že proces prebehne rovnako, ako v prípade prvého kola voľby, nad čím vyjadrili znepokojenie. List podpísali zástupcovia Americkej obchodnej komory v SR, Business Leaders Forum, Holandskej obchodnej komory v SR, Podnikateľskej aliancie Slovenska, Slovensko-rakúskej obchodnej komory, Slovak Compliance Circle a Švédskej obchodnej komory v SR. Odporúčame:Verejné súťaže majú byť najvýhodnejšie, nie najlacnejšie Predložili viaceré návrhy Podnikatelia v spolupráci s partnermi Iniciatívy za vládu zákona oslovili premiéra k téme verejného obstarávania už v apríli. Vyslovili vtedy presvedčenie, že proces výberu nového predsedu ÚVO povedie k výberu kandidáta, ktorý zvýši dôveru vo fungovanie úradu. Predložili viaceré návrhy a odporúčania na zlepšenie procesu výberu predsedu ÚVO. "Hoci sme sa pôvodne stretli s pozitívnou spätnou väzbou k týmto návrhom, či dokonca výzvou na aktívne zapojenie sa širšej podnikateľskej komunity do procesu výberu, dnes sme nútení skonštatovať, že nevidíme akýkoľvek kvalitatívny rozdiel medzi prvým a druhým kolom výberového procesu," uvádza sa v liste. Verejné vypočutie kandidátov sa podľa pôvodných plánov úradu vlády malo uskutočniť koncom augusta. "Takéto krátke časové obdobie nedáva dostatočný priestor na objektívne preskúmanie odborných a osobnostných kvalít jednotlivých kandidátov. Naviac, plánované načasovanie verejného vypočutia na koniec augusta je vzhľadom na dovolenkové obdobie a štátne sviatky v tých dňoch nešťastným krokom, najmä ak má vláda záujem, ako sa z Vašich medializovaných reakcií javilo, aby bol výberový proces zvládnutý čo najlepšie a najtransparentnejšie a za účasti odborníkov aj verejnosti," uviedli podnikatelia v liste premiérovi. Odporúčame:Stolička predsedu ÚVO zostala prázdna, vláda nevybrala spomedzi kandidátov Deväť kandidátov v druhom kole V prvom kole výberu kandidáta na predsedu ÚVO vláda na verejnom vypočutí 24. mája nevybrala žiadneho z troch uchádzačov. V druhom kole je deväť kandidátov: Helena Poĺónyi, Peter Kubovič, Martin Hasay, Miroslav Hlivák, Matej Sliška, Matúš Džuppa, Ingrid Šikulajová, Elena Sivová a súčasná predsedníčka úradu Zita Táborská. Životopisy a projekty kandidátov sú zverejnené na portáli úradu vlády spolu s návrhom materiálu na rokovanie vlády na verejné vypočutie kandidátov na predsedu ÚVO. Vláda by mala navrhnúť jedného kandidáta a toho má predložiť Národnej rade SR na zvolenie. Viac k témam: podnikateľ, Robert Fico, ÚVO Úrad pre verejné obstarávanie, verejné obstarávanieZdroj: Webnoviny.sk - Podnikatelia žiadajú Fica o transparentný výber kandidáta na šéfa Úradu pre verejné obstarávanie © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Podnikatelia žiadajú Fica o transparentný výber kandidáta na šéfa Úradu pre verejné obstarávanie

Boris Becker sa stal šéfom výkonnostnej sekcie mužov tenisového národného zväzu v Nemecku

FRANKFURT 23. augusta (WebNoviny.sk) - Nemecký niekdajší líder svetového rebríčka tenistov Boris Becker sa stal šéfom výkonnostnej sekcie mužov v rámci štruktúr národného zväzu DTB. Oficiálne to ohlásili predstavitelia nemeckého zväzu na stredajšej tlačovej konferencii. "Boris Becker je s okamžitou platnosťou šéfom sekcie mužov a túto pozíciu bude zastávať na každom zápase našej mužskej reprezentácie," uviedol vo vyhlásení Ulrich Klaus, prezident DTB. Informovala o tom napríklad aj nemecká televízia WRD. Viac k témam: Boris Becker, tenisZdroj: Webnoviny.sk - Boris Becker sa stal šéfom výkonnostnej sekcie mužov tenisového národného zväzu v Nemecku © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Boris Becker sa stal šéfom výkonnostnej sekcie mužov tenisového národného zväzu v Nemecku

Náklady na nákup školských potrieb budú citeľné

BRATISLAVA 23. augusta 2017 (WBN/PR) - Najnevyhnutnejšie školské pomôcky na žiaka môžu tento rok vyjsť až na 212 eur. Vyplýva to z prieskumu nákupného spoločenstva Lyoness, ktorý porovnal cenovú škálu odporúčaných školských pomôcok v sieti svojich partnerských obchodov, ktoré musia zakúpiť rodičia žiakov.   Okruh posudzovaných položiek tvorili nevyhnutné školské potreby ako taška, peračník, prezuvky, obaly, perá, ceruzky, pravítko a pod., ako aj potreby na výtvarnú a telesnú výchovu a hygienu. Prieskum opätovne ukázal, že napriek tomu, že žijeme v dobe počítačov a iných elektronických pomôcok, školské pomôcky tvoria v rodinnom rozpočte stále nemalú položku. Cenu školskej výbavy je možné znížiť, nákupom v akciách, či kúpou produktov v zľave. Rodičia však dokážu usporiť aj využitím  vernostných systémov, pomocou ktorých dokážu dosiahnuť úsporu rádovo v desiatkach eur. „Pri výpredajoch je možné ušetriť časť nákladov, avšak treba si na ne počkať. Hrozí teda, že požadovaný tovar bude vypredaný,“ vysvetľuje Ľuboš Kravárik, výkonný riaditeľ Lyoness Slovensko, podľa ktorého sú pre rodičov zaujímavou alternatívou práve vernostné systémy. Netreba pri nich sledovať akcie a čakať na zľavy. Pomocou jedinej vernostnej karty je možné zakúpiť všetko potrebné, nielen všetky školské pomôcky, písacie potreby, oblečenie, obuv, ako aj hygienické potreby potrebné pre žiaka. Prieskum cien školských pomôcok v partnerských obchodoch Lyoness: Názov produktu: Min Max Priemer Množstvo Školská taška (50 € - 100 € ) 23,58 89,90 56,55 € 1 Peračník 1,97 29,90 11,75 € 1 Prezuvky 4,33 22,70 13,24 € 1 2 vrecúška (na prezuvky a telesnú) 3,90 12,90 6,52 € 2 Spolu 88,06 € Hygiena Uterák 2,30 4,50 3,40 € 1 WC papier (4 ks), obrúsky, tekuté mydlo, papierové vreckovky 5 7,9 6,45 € Box/hygienické vrecúško 3,90 12,90 6,52 € 1 Spolu 16,37 € Školské potreby Zošity (10 ks veľkých, 10 ks malých), slovníček 8,80 10,5 9,65 € 20 Obaly na zošity a knihy (min. 15 ks veľké A4, min. 15 ks na malé zošity) 3,61 9,90 6,76 € 30 Dosky na zošity 1,96 6,20 4,08 € 1 Ceruzky na písanie 0,66 1,8 1,23 € 5 Plniace pero 1,90 11,99 6,93 € 1 Pravítko 0,30 4,77 2,08 € 1 Strúhadlo 0,16 3,50 1,74 € 1 Guma 0,1 3,40 1,45 € 1 Bombičky 0,2 4,20 1,96 € 5 Spolu 35,87 € Výtvarná výchova Zástera na výtvarnú výchovu 2,62 8,9 6,95 € 1 Temperové farby 2,50 6,75 4,15 € sada 10 ks Vodové farby 1,50 4,10 2,70 € sada 12 ks Štetce (tenký a hrubý) 1,12 2,49 1,51 € 2 ks Fixky 2,39 7,69 5,04 € 10 ks Farebné ceruzky 0,92 5,50 3,66 € sada 12 ks Voskovky 0,52 6,50 2,84 € sada 12 ks Farebné papiere 0,21 1,48 0,94 € 8 listový hárok Výkresy (10 ks A3, 10 ks A4) 0,84 3 2,21 € 20 Náčrtník A4 0,80 2,60 1,47 € 1 Nožnice 1,50 9,99 3,63 € 1 Lepidlo 0,22 4,10 1,69 € 1 Plastelína 0,83 2,50 1,67 € sada 10 ks Spolu 43,49 € Telesná výchova Tričko na TV 3,21 6 4,61 € 1 Tepláky na TV 6 13 9,67 € 1 Tenisky na TV/cvičky 5,59 14,99 11,39 € 1 Ponožky na TV 1,85 4,99 3,42 € 2 Spolu 29,09 € Celý nákup spolu: 212,88 € O spoločnosti Lyoness Spoločnosť Lyoness prevádzkuje vernostný program z ktorého profitujú jeho členovia získaním Cashbacku z každého nákupu a tiež zbieraním Shopping Points. Svojim obchodným partnerom ponúka vernostné programy, Cashback solutions. Lyoness v súčasnosti pôsobí v 47 krajinách na všetkých kontinentoch. 7 miliónov členov nákupného spoločenstva využíva výhody Lyoness u približne 75 000 obchodníkov na celom svete. Viac na adrese www.lyoness.sk alebo www.cashbackworld.com Kontakt: Ľuboš Kravárik Managing Director Lyoness Slovakia, s.r.o. Tel.: +421 2 321 322 19 e-mail: lubos.kravarik@lyoness.sk Paula Juričková Junior PR konzultant Neuropea Mobil: +421 905 483 679 e-mail: jurickova@neuropea.com Viac k témam: Lyoness, škola, školské potrebyZdroj: Webnoviny.sk - Náklady na nákup školských potrieb budú citeľné © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Náklady na nákup školských potrieb budú citeľné

Poľský exprezident Lech Walesa tvrdí, že je obeťou politického zločinu

VARŠAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) - Bývalý poľský prezident a demokratický líder Lech Walesa a niektorí opoziční politici tvrdia, že laureáta Nobelovej ceny mieru politicky prenasleduje vládny strana Právo a Spravodlivosť (PiS). Reagovali tak na vyšetrovanie, v rámci ktorého prokuratúra preveruje, či Walesa krivo svedčil pod prísahou. Exprezident popiera, že by písal alebo podpísal nedávno nájdené dokumenty naznačujúce, že bol v 70. rokoch plateným informátorom komunistickej štátnej bezpečnosti. Kritici tvrdia, že vyšetrovanie je posledným zo série krokov vlády, ktorá sa snaží zničiť Walesov imidž demokratického hrdinu. Walesa v stredu vyhlásil, že vládna strana sa voči nemu "snaží o politický zločin". Opozičný politik Pawel Rabiej rovnako povedal, že vládna strana chce pošpiniť Walesovu reputáciu. Walesa je niekdajší vodca hnutia Solidarita, ktoré významne prispelo k pádu komunizmu v Poľsku. V roku 1983 mu udelili Nobelovu cenu mieru, v rokoch 1990 - 1995 bol poľským prezidentom. Viac k témam: Lech Walesa, PoľskoZdroj: Webnoviny.sk - Poľský exprezident Lech Walesa tvrdí, že je obeťou politického zločinu © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Poľský exprezident Lech Walesa tvrdí, že je obeťou politického zločinu

UPC prináša do videotéky MyPrime novinky od Universal Studios

BRATISLAVA 23. augusta 2017 (WBN/PR) - UPC uvádza vo videotéke MyPrime slovenskú premiéru oceňovaného seriálu Mr. Robot, a tiež celý rad ďalších seriálov a 40 titulov filmovej klasiky, ako je Apollo 13, Čeľuste či Zjazvená tvár. Spoločnosť UPC opäť výrazne rozširuje ponuku svojej videotéky MyPrime. V slovenskej premiére v nej od tohto týždňa ponúkne filmy a seriály z produkcie Universal Studios, okrem iných napríklad populárny, Zlatými glóbusmi ocenený seriál Mr. Robot. Nové tituly budú pribúdať počas nasledujúcich troch rokov, do konca tohto roku sa užívatelia MyPrime môžu tešiť na 40 titulov filmovej klasiky a viacero nových amerických seriálov. V nadchádzajúcom roku do videotéky MyPrime pribudne tiež 400 epizód seriálovej tvorby a o rok neskôr 100 ďalších. Užívatelia videotéky  MyPrime si už na jeseň budú môcť pozrieť filmové klasiky, ako napríklad Apollo 13, Čeľuste, Zjazvená tvár či trilógia Návrat do budúcnosti. K dispozícii budú aj obľúbené seriály Panstvo Downtown či Knight Rider, v premiére sa tiež predstaví seriál Game of Silence. Všetky novo pridané filmy a seriály sú v ponuke v HD kvalite a s českými titulkami alebo dabingom. „Ponuku videotéky MyPrime neustále rozširujeme a obmieňame o ďalšie hodnotné nové aj klasické tituly, čo potvrdzuje aj pridanie aktuálnych noviniek z produkcie americkej spoločnosti Universal Studios. Teší nás, že si videotéka získava stále väčšiu priazeň divákov, ktorí oceňujú najmä možnosť sledovať obľúbené filmy a seriály nielen doma na TV obrazovke, ale aj online na svojich mobilných zariadeniach,“ uviedol Martin Miller, generálny riaditeľ spoločnosti UPC Česká a Slovenská republika. Zákazníci UPC vo videotéke MyPrime môžu neobmedzene sledovať viac než 2 000 filmov, seriálov a detských programov. MyPrime môžu zákazníci UPC sledovať aj online a bez reklám, prostredníctvom mobilnej televízie Horizon Go na mobiloch, tabletoch alebo notebookoch. S videotékou MyPrime získavajú neobmedzený prístup k sledovaniu ľubovoľného počtu filmov, seriálov, dokumentov a rozprávok, ktoré spoločnosť UPC pravidelne obmieňa a rozširuje o nové tituly. O UPC: Spoločnosť UPC Česká a Slovenská republika patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Českej republike a na Slovensku. Pre svojich zákazníkov neustále skvalitňuje svoje služby, ktoré zahrnujú digitálnu a mobilnú televíziu s ponukou programov všetkých žánrov vrátane staníc v HD rozlíšení, širokopásmové internetové pripojenie, a telefónne služby. V obidvoch krajinách pokrýva svojou sieťou viac ako 2 milióny domácností a poskytuje viac ako 1,5 milióna televíznych, internetových a telefónnych služieb pre vyše 800 000 zákazníkov. Viac informácií o spoločnosti UPC Česká a Slovenská republika, ktorá je rovnako súčasťou spoločnosti Liberty Global, nájdete na www.upc.sk a www.upc.cz. Viac k témam: Mr. Robot, MyPrime, UPCZdroj: Webnoviny.sk - UPC prináša do videotéky MyPrime novinky od Universal Studios © SITA Všetky práva vyhradené.

logo UPC prináša do videotéky MyPrime novinky od Universal Studios

Most-Híd považuje odkazovanie požiadaviek strán cez médiá za nezrelý politický marketing

BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) - Vládna strana Most-Híd vyzýva koaličných partnerov k rozvážnemu postupu pred piatkovou Koaličnou radou. Ako agentúru SITA informuje v stanovisku Mosta-Híd hovorkyňa strany Klára Debnár, odkazovanie požiadaviek jednotlivých strán cez médiá považujú za nezrelý politický marketing. Odporúčame:Dankova SNS príde na Koaličnú radu s viacerými požiadavkami „Vyzývame ku korektnej koaličnej spolupráci tak, ako sme sa dohodli na začiatku. Pred médiá podľa nás patria politické dohody a nie politické návrhy. Vytĺkanie politických bodov nie je úlohou dnešného dňa," uvádza Most-Híd s tým, že úlohou dnes "ak stále platí deklarovaná snaha koaličných partnerov o zachovanie stability a pokoja v krajine, je vrátiť sa k pracovnému stolu a rokovať". Most-Híd podľa vyhlásenia takto postupoval a bude postupovať. Preto bude iniciovať, aby sa v budúcnosti o návrhoch, ktoré sa dostanú skôr pred médiá ako na rokovací stôl, nerokovalo. Most-Híd takto reaguje po tom, čo koaličná SNS v stredu cez médiá informovala o tom, že na Koaličnej rade v piatok 25. augusta bude žiadať nové prísnejšie pravidlá pre zverejňovanie majetkových priznaní verejných činiteľov. Viac k témam: Andrej Danko, Béla Bugár, koaličná kríza, Most-Híd, Robert Fico, Smer-SD, SNS Slovenská národná stranaZdroj: Webnoviny.sk - Most-Híd považuje odkazovanie požiadaviek strán cez médiá za nezrelý politický marketing © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Most-Híd považuje odkazovanie požiadaviek strán cez médiá za nezrelý politický marketing

Lekárski odborári upozorňujú ministra, že pri eurofondoch uprednostnil súkromné nemocnice

BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) - Nemocnice, ktoré najviac potrebujú rekonštruovať priestory a investovať do dôstojného prostredia pre pacientov, sa o eurofondy uchádzať nemôžu, a to na základe kritérií rezortu zdravotníctva. Upozornil na to v stredu na tlačovej konferencii predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský. "Pán minister hrdo ukázal médiám zoznam 44 slovenských nemocníc, ktoré sa o tieto desiatky miliónov eur môžu uchádzať. Pri tejto tlačovej konferencii však zabudol povedať, že z týchto 44 nemocníc môžu čerpať eurofondy podľa kritérií ministerstva zdravotníctva len štyri štátne nemocnice," uviedol Visolajský. Príspevok na modernizáciu infraštruktúry Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR vyhlásilo v máji tohto roka výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na modernizáciu infraštruktúry ústavných zariadení poskytujúcich akútnu zdravotnú starostlivosť. Celkový objem vyčlenených prostriedkov predstavuje 153 miliónov eur. Na prvé kolo výzvy pripadá 70 mil. eur. Maximálna výška nenávratného finančného príspevku na jeden projekt je 15 mil. eur. Druhé kolo výzvy predpokladá ministerstvo na budúci rok. Tieto zdroje sú určené na rekonštrukcie budov, skvalitnenie akútnej ústavnej zdravotnej starostlivosti, infraštruktúru, materiálno-technické vybavenie a zdravotnícku techniku. Oprávneným žiadateľom budú nemocnice v zriaďovateľskej pôsobnosti MZ, vyšších územných celkov, obcí, iného ústredného orgánu štátnej správy a subjekty súkromného sektora. Odporúčame:Aktualizované: Nemocnica sv. Michala mohla ušetriť milióny eur, pri jej vybavovaní konali protizákonne Nezmyselnú podmienku nestanovil Brusel Ako uviedol Visolajský, okrem štyroch sa štátne, hlavne fakultné a univerzitné nemocnice, k eurofondom nemôžu dostať, pretože sú "podnikmi v ťažkostiach", to znamená, že majú dlh. "Túto podmienku našim nemocniciam nestanovil Brusel, ale my sami, teda presnejšie rezort zdravotníctva," poznamenal Visolajský. Podľa jeho slov v tejto veci inicioval stretnutie s ministrom zdravotníctva Tomášom Druckerom (13. júna tohto roka), ale napriek hodine diskusií nedospeli k zmene jeho názoru. Podľa predsedu LOZ je logické, že Európska únia nedáva peniaze krachujúcim podnikom, ale štátne nemocnice nie sú podniky, ktoré môžu skrachovať. "Táto podmienka je nezmyselná. Nemocnice, hlavne fakultné a univerzitné, nie sú a nemôžu byť podnikom v ťažkostiach. Už len z toho dôvodu, že ich dlhy preberá štát, teda de facto nemôžu skrachovať. A štát ani nemôže pripustiť, aby sa stali podnikom v ťažkostiach, ktorý by nedokázal vykonávať svoju funkciu. Už v súčasnosti vieme, že sa štátne nemocnice budú oddlžovať, v tomto svetle sa javí ako nezmyselné, najprv rozdať eurofondy súkromným ziskovým zariadeniam a následne oddlžovať ostatné nemocnice zo štátneho rozpočtu," konštatoval Visolajský. Odporúčame:Minister zdravotníctva plánuje zmeny v ošetrovateľskej starostlivosti, dôraz kladie na prevenciu Vzniká čudná situácia Ak by z oboch výziev získali štátne nemocnice väčšinu, moderná infraštruktúra by podľa šéfa lekárskych odborov nielenže umožnila šetriť a zároveň by priamo ušetrila budúce výdavky na modernizáciu v rozsahu možno takmer 20 % súčasného dlhu nemocníc. "Oddlženie vo vhodnom čase, ku ktorému aj tak musí prísť, by preto znamenalo ďalší príjem pre štátne nemocnice možno v hodnote viac ako 100 miliónov eur," doplnil Visolajský. Šéf LOZ tiež konštatuje, že pri rozdeľovaní eurofondov v zdravotníctve vzniká čudná situácia - štátne nemocnice, ktoré sú nútené sa starať o finančne i medicínsky najnáročnejších pacientov, tvoria napriek riadeniu politickými nominantmi a napriek dohľadu krízového manažéra dlh, ich vzhľad pripomína obrázky z krajín tretieho sveta, eurofondy však čerpať nemôžu. "A to i napriek tomu, že už v súčasnosti je jasné, že budú štátom oddlžené. Ale súkromné zdravotnícke zariadenia, ktoré už teraz prinášajú svojim majiteľom zisk desiatky miliónov eur, a teda by sa mohli rekonštruovať z tohto zisku, čerpať eurofondy môžu. Tým za európske peniaze ešte viac zvýšime zisky ich majiteľom. Toto je politika sociálnej demokracie?" pýta sa Visolajský. V Česku to majú ľahšie Spomínané eurofondy sa rozdeľujú cez európsky program IROP, ktorý beží aj v susednej Českej republike. "Zaslali sme mailom svoje otázky Centru pro regionální rozvoj Českej republiky, ktoré je zodpovedné za realizáciu tohto programu v ČR," uviedol Visolajský. LOZ odpovedal riaditeľ odboru centrálnej administrácie programov Karel Manoch. "V uvedených výzvach v Českej republike sú medzi oprávnenými žiadateľmi okrem iných aj príspevkové organizácie organizačných zložiek štátu. Podľa pravidiel IROP v Českej republike títo žiadatelia pri podaní žiadosti o podporu nemusia preukazovať, že nie sú podnikom v ťažkostiach," píše sa v odpovedi. Lekárske odborové združenie preto vyzýva premiéra Roberta Fica, aby konal a zrušil výzvu, alebo posunul termín predloženia podkladov výzvy do času, kedy sa o obnovu budú môcť uchádzať aj štátne nemocnice. Zároveň vyzval, aby tieto nemocnice boli urýchlene pripravené na čerpanie desiatok miliónov eur z eurofondov. Viac k témam: eurofondy, Lekárske odborové združenie LOZ, Ministerstvo zdravotníctva SR, nemocnica, Tomáš Drucker, zdravotníctvoZdroj: Webnoviny.sk - Lekárski odborári upozorňujú ministra, že pri eurofondoch uprednostnil súkromné nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Lekárski odborári upozorňujú ministra, že pri eurofondoch uprednostnil súkromné nemocnice

Primátor Švagerko sa ospravedlnil za šoférovanie pod vplyvom alkoholu a je pripravený odstúpiť

POPRAD 23. augusta (WebNoviny.sk) - Popradský primátor Jozef Švagerko je pripravený odstúpiť zo svojho postu a niesť všetky následky v súvislosti s udalosťami posledných dní, uviedol to vo svojom dnešnom písomnom vyhlásení. Primátor v stredu 16. augusta popoludní šoféroval vozidlo pod vplyvom alkoholu, policajti mu namerali viac ako jedno promile. Obvinený je z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, stíhaný je na slobode, pričom v prípade dokázania viny mu hrozí ročné väzenie. Plne si uvedomuje vzniknutú situáciu Vo svojom vyjadrení uvádza, že si plne uvedomuje vzniknutú situáciu, ktorú spôsobil a úprimne ju ľutuje. Ospravedlňuje sa aj svojej rodine, Popradčanom, kolegom a poslancom. „Dovoľte mi sa aj touto cestou ospravedlniť v prvom rade mojej manželke, mojim deťom, mojej rodine. Rodina je to najcennejšie, čo mám, prečo žijem a preto moje prvé slová patria Vám, mojej milovanej rodine,“ píše primátor. Odporúčame:Primátor Popradu šoféroval opitý, nafúkal viac ako jedno promile Slovo „prepáč“ za vzniknutú situáciu následne adresoval obyvateľom mesta a poslancom. „Plne si uvedomujem, ako ťažko sa v meste menili podmienky po mojom predchodcovi, koľko námahy sme museli vynaložiť na to, aby mesto bolo lepšie a malo krajšiu víziu ako pred troma rokmi, keď sme začínali. Moja chyba tieto pozitívne veci nezmení, avšak viem, že na ne vrhá nepekný tieň. A okrem iných, ale aj z týchto dôvodov sa chcem úprimne ospravedlniť, verejne sľúbiť a všetkých v meste uistiť, že pozitívnu cestu, na ktorú sme pred tromi rokmi nastúpili, budeme naďalej rozvíjať, pokračovať v nej a naďalej ešte viac bojovať, ešte viac pracovať a ešte viac pre Poprad žiť,“ uviedol Švagerko. Reakcia Antona Danka Na vyjadrenie primátora reagoval aj jeho predchodca Anton Danko. „Každý súdny človek, ktorý žije v Poprade viac ako tri roky, sa musí nad tým len pousmiať. Naše mesto stratilo za ostatné roky svoju pozíciu a dobrú povesť. Z mesta celoslovenského významu, z mesta, ktoré patrilo medzi absolútnu slovenskú špičku, sa stal Poprad upadajúcim mestom bez vízie a perspektívy,“ uviedol pre poprad.dnes24. Podľa jeho slov mal súčasný primátor odstúpiť okamžite po medializácii incidentu, či „možno ešte oveľa skôr". „Rozhodnutie, či odstúpiť alebo nie však nechám na svedomie a charakter človeka, ktorý túto celú situáciu zapríčinil," dodal. Popradský primátor môže prísť o post primátora, keďže podľa zákona o obecnom zriadení mandát zaniká, ak bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin alebo bol právoplatne odsúdený za trestný čin, ak výkon trestu odňatia slobody nebol podmienečne odložený. Rovnako by Švagerko mohol prísť aj o doterajšie členstvo v Kresťanskodemokratickom hnutí (KDH). Primátora Švagerka podozrievali z problémov s alkoholom už vlani, niektorí popradskí poslanci mu vtedy adresovali list, v ktorom okrem iného uviedli, aby zvážil svoje pôsobenie na poste primátora. Viac k témam: alkohol za volantom, Jozef Švagerko, PopradZdroj: Webnoviny.sk - Primátor Švagerko sa ospravedlnil za šoférovanie pod vplyvom alkoholu a je pripravený odstúpiť © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Primátor Švagerko sa ospravedlnil za šoférovanie pod vplyvom alkoholu a je pripravený odstúpiť

Martin Harich zverejnil videoklip k singlu Kým sa máme

BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) - Slovenský spevák Martin Harich zverejnil lyric video k singlu Kým sa máme z pripravovaného albumu Mapy, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta začiatkom septembra. Letný singel s nádychom r\'n\'b svojimi vokálmi obohatila speváčka Tina a aranžérsky sa oň postaral hudobník a producent Lukáš Chromek. Skladba mala pôvodne pomalý rytmus. „Napísal som ju už pred pár rokmi. Nebol som si zo začiatku istý, či ju vôbec na album zaradiť. Keď sme ale s Lukášom vytvorili túto jej rytmickú podobu, vdýchli sme jej úplne nový život,“ popísal vznik songu Harich. Na bicie si v skladbe zahral Roman Vícha a basgitaru nahral Jakub Vejnar. Album Mapy Harich predstaví fanúšikom a fanúšičkám na jesennom turné, v rámci ktorého odohrá desať koncertov po Slovensku. Termíny Provendios Tour Martina Haricha: 5. októbra - Music a Cafe, Trnava 6. októbra - Klub Had, Banská Bystrica 12. októbra - Blue Note, Nové Mesto nad Váhom 13. októbra - Music a Cafe, Nitra 14. októbra - Rock Cafe, Bratislava 26. októbra - Café Razy, Poprad 27. októbra - Sokolovňa, Liptovský Hrádok 28. októbra - Smer Music Bar, Žilina 9. novembra - Bizarre, Prešov 10. novembra - RockHell, Košice Informácie agentúre SITA poskytla Renáta Tomášová z vydavateľstva Warner Music.   Viac k témam: hudba, Martin Harich, slovenská hudbaZdroj: Webnoviny.sk - Martin Harich zverejnil videoklip k singlu Kým sa máme © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Martin Harich zverejnil videoklip k singlu Kým sa máme

Foto: Štátne železnice pokračujú s modernizáciou, uviedli motorový vlak prezývaný Mravec

BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) uviedla do prevádzky novú motorovú jednotku radu 813, prezývanú železničiarmi Mravec. Prvá z celkovo ôsmich dvojdielnych motorových klimatizovaných jednotiek v stredu vyrazila zo Zvolena do Banskej Bystrice. Testovanie nových jednotiek bude prebiehať vo zvolenskom regióne do decembra, od platnosti nového grafikonu budú zabezpečovať všetky vlaky na linke Kraľovany - Trstená, informoval štátny osobný vlakový dopravca. Viaceré technické vylepšenia ZSSK zmodernizuje celkovo šestnásť vyradených starších vozidiel radu 810+011, z ktorých vznikne osem moderných dvojdielnych motorových jednotiek určených na osobnú dopravu na regionálnych tratiach. Spoločnosť začala s realizáciou tohto projektu koncom roka 2015, pričom začiatkom roka 2016 boli vypracované súťažné podklady. Dodávateľ ŽOS Zvolen, a. s., do konca tohto roka dodá osem kusov takýchto vozidiel. Cena za jeden kus je takmer 1,382 mil. eur. Zákazku financuje ZSSK z vlastných zdrojov. Na vozidlách, ktoré má ZSSK aktuálne zazmluvnené, boli zrealizované viaceré technické vylepšenia. Ako ich základ poslúžili pôvodné motorové vozne radu 810 a prívesné vozne radu 011. Do jednej súpravy je možné spojiť až tri motorové jednotky, pričom ich bude ovládať stále iba jeden rušňovodič. "Moderné technológie najmä uľahčia prácu zamestnancom. Jednotky majú nový riadiaci systém s diaľkovým prenosom diagnostických údajov, nový informačný a komunikačný systém, vonkajší a vnútorný kamerový systém, WiFi, meranie spotreby nafty," povedal riaditeľ úseku prevádzky ZSSK Michal Vereš. Zobraziť fotogalériu k článku:ZSSK uviedla do prevádzky nový motorový vlak Výmena celého interiéru Modernizácia zahŕňa najmä výmenu celého interiéru vozňov vrátane podlahy, obkladov, okien, batožinových políc, odpadkových košov, svietidiel, sedačiek pre cestujúcich, WC, nástupných a čelných dverí, ako aj vyhotovenie pevného spojenia riadiaceho vozňa s motorovým vozňom (zhotovenie motorovej jednotky) s prechodom medzi vozňami, dosadenie nového trakčného reťazca (motor, prevodovka....) a informačného systému, dosadenie klimatizácie do priestoru pre cestujúcich a finálny náter skrine. Dvojdielna motorová jednotka pozostáva z motorového a riadiaceho vozňa, ktoré sú navzájom pevne spojené. Jednotka je štvornápravová, ľahkej oceľovej konštrukcie s automatickým hydromechanickým prenosom výkonu a je modifikáciou motorovej jednotky 813+913, ktorú cestujúci poznajú aj ako Bageta. V súčasnosti ZSSK vlastní 44 takýchto kusov. V roku 2014 bola predstavená jednotka série 813+913.110, ktorá je koncepčne podobná s týmto novým vozidlom. ZSSK si momentálne tri kusy z tejto série prenajíma. Viac k témam: vlaky, ZSSK Železničná spoločnosť SlovenskoZdroj: Webnoviny.sk - Foto: Štátne železnice pokračujú s modernizáciou, uviedli motorový vlak prezývaný Mravec © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Foto: Štátne železnice pokračujú s modernizáciou, uviedli motorový vlak prezývaný Mravec

Dankova SNS príde na Koaličnú radu s viacerými požiadavkami

BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) - Slovenská národná strana (SNS) bude žiadať nové prísnejšie pravidlá pre zverejňovanie majetkových priznaní verejných činiteľov. Ako SNS uvádza v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poskytla riaditeľka kancelárie predsedu SNS Andreja Danka Zuzana Škopcová, SNS je pripravená o nových pravidlách rokovať s koaličnými partnermi v piatok 25. augusta na Koaličnej rade. Odporúčame:Danko označuje odvolanie ministra Plavčana za verejnú popravu „Ak má naozaj vláda taký záujem o boj proti korupcii, musí ísť sama príkladom. Pre žiadneho ministra, ani pre verejného činiteľa, nemôže byť problémom podrobne zdokladovať celý svoj majetok,“ vysvetľuje novú požiadavku na koalíciu predseda SNS Danko. Koalícia čelí kríze dva týždne Stabilná vláda musí mať podľa Danka dôveru občanov a tú si vie získať aj pozitívnym príkladom zverejňovania podrobných majetkových pomerov jednotlivých verejných činiteľov. „Pre každého, kto je v politike, vo vláde či na rôznych štátnych postoch, musí byť samozrejmé, že vie zdokladovať každé jedno euro, alebo kúpu nehnuteľnosti či drahého auta a šperku,“ zdôrazňuje Danko. Odporúčame:Zametá minister Plavčan po sebe stopy? Pýta sa SaS, keďže z funkcie odíde až 31. augusta Slovenská národná strana chce zároveň navrhnúť vytvorenie komisie, ktorá bude pracovať na návrhu úplne nového, detailného zverejňovania pôvodu majetku verejných činiteľov už v najbližších dňoch. Koaličnej rade bude predchádzať predsedníctvo SNS. Koalícia čelí kríze dva týždne, odkedy Danko vypovedal Koaličnú zmluvu. Vypovedaniu predchádzala kauza s prerozdeľovaním eurofondov na ministerstve školstva, ktoré riadi nominant SNS Peter Plavčan. Dodatok ku Koaličnej zmluve SNS i koaliční partneri sa budú v piatok zaoberať vypracovaním Dodatku ku Koaličnej zmluve. V nej majú byť nanovo stanovené mechanizmy stretávania sa partnerov i vnútrokoaličná komunikácia. SNS tiež požaduje do Koaličnej zmluvy zapracovať aj priority národniarov. Napríklad má ísť o návrh zákona o posudzovaní vplyvov na rodinu a manželstvo, ktorý bude zahŕňať vytvorenie tzv. rodinnej doložky v legislatívnom procese. Slovenská národná strana chce prísť na rokovanie Koaličnej rady s viacerými programovými požiadavkami, ktoré sa národniarom doteraz nepodarilo presadiť a narážajú na odpor viacerých ministrov za Smer. Podľa informácií agentúry SITA bude SNS klásť dôraz na sociálne opatrenia, ktoré majú pomôcť rodinám a dôchodcom, ide napríklad o presadenie 13. platu, ktorý by nebol zaťažený odvodmi a daňami, pre každého zamestnanca. SNS chce tiež presadiť tému, s ktorou išli do volieb, a to je pomoc slovenskému kúpeľníctvu. Má ísť o sériu legislatívnych zmien. Viac k témam: Andrej Danko, Béla Bugár, koaličná kríza, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, Most-Híd, Peter Plavčan, Robert Fico, Smer-SD, SNS Slovenská národná stranaZdroj: Webnoviny.sk - Dankova SNS príde na Koaličnú radu s viacerými požiadavkami © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Dankova SNS príde na Koaličnú radu s viacerými požiadavkami

Video: Zvýšili stupeň teroristického ohrozenia Slovenska, dôvodom sú udalosti v Európe (aktualizované)

aktualizované 23. augusta, 14:46 BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) - Od stredy 14:00 na Slovensku platí druhý stupeň teroristického ohrozenia. Rozhodlo o tom ministerstvo vnútra na odporúčanie Národného bezpečnostného a analytického centra. Ako novinárom povedal prezident Policajného zboru Tibor Gašpar, dôvodom sú aktuálne udalosti v Európe, ako aj viaceré verejné podujatia, ktoré Slovensko v najbližšom období čakajú, ako napríklad letecké dni, oslavy SNP alebo Deň ústavy. Nejde o nič výnimočné Podľa Gašpara však nejde o nič výnimočné, zvýšenie z prvého stupňa na druhý sa na Slovensku udialo už niekoľkokrát. Podľa policajného prezidenta je teroristické ohrozenie Slovenska málo pravdepodobné, nie je ho však možné úplne vylúčiť. "Na základe analyzovaných informácii nemôžem povedať, že by bezprostredne hrozilo nebezpečenstvo," uviedol s tým, že napriek tomu aktuálna situácia kladie pred bezpečnostné zložky nové výzvy. Útoky v Európe v poslednom čase boli totiž spáchané prostredníctvom bežne dostupných vecí, ako sú autá alebo nože, preto je veľmi ťažké potencionálny útok odhaliť a preventívne zakročiť. Zvýšený stupeň ohrozenia podľa Gašpara znamená napríklad sprísnený režim hraničnej a cudzineckej polície pri vydávaní povolení na pobyt alebo pracovných povolení. Zvýšený stupeň bude podľa policajného prezidenta platiť do času, kým nastanú podmienky, za ktorých ho bude potrebné prehodnotiť. Národné bezpečnostné a analytické centrum, ktorého úlohou je zbierať a analyzovať bezpečnostné informácie všetkých bezpečnostných a spravodajských zložiek v SR, bude zároveň podľa Gašpara minimálne v najbližších dvoch týždňoch fungovať 24 hodín denne. Stanovisko SIS Vzhľadom na súčasný vývoj v bezpečnostnej oblasti, ako aj v súvislosti s nadchádzajúcimi sviatočnými dňami a očakávanými masovými podujatiami vykonáva v spolupráci s ostatnými bezpečnostnými zložkami potrebné spravodajské opatrenia na ochranu bezpečnosti aj Slovenská informačná služba. "Už bezprostredne po prvých informáciách o teroristických útokoch v Barcelone, Fínsku, Rusku, ale napríklad aj v Egypte s českou obeťou, a konzultáciách predsedu vlády SR, ministra vnútra SR a riaditeľa SIS boli spravodajskou službou a ďalšími bezpečnostnými zložkami spustené štandardné bezpečnostné opatrenia reagujúce na podobné krajné situácie," uvádza sa v stanovisku SIS s tým, že o nich nemôže informovať, aby nedošlo k prípadnému zmareniu, ako aj prezradeniu operatívnych činností, k možnému ohrozeniu bezpečnosti a narušeniu dôvery v spolupráci s partnerskými spravodajskými službami. Zvýšené riziko teroristického ohrozenia vníma SIS naďalej najmä zo strany takzvaných osamelých vlkov, malých lokálnych skupín samoradikalizovaných fanatikov alebo džihádistických navrátilcov, ktorých činy a reakcie sú predvídateľné ťažko, a preto vzhľadom na ich metódy na škále od primitívnych po sofistikované, využívané v súčasnosti, predstavujú zvýšené bezpečnostné riziko, či už na území EÚ, alebo u partnerských štátov NATO. "Nové útoky potvrdzujú trend spôsobu vedenia teroristickej kampane. Udalosti v Barcelone priniesli nové trendy v taktike. Boli použité autá, nože, atrapy samovražedných opaskov na zvýšenie psychologického účinku a sťaženie zásahu bezpečnostným zložkám. Cieľmi útočníkov sa vo zvýšenej miere stávajú najmä tzv. mäkké ciele a miesta s koncentráciou osôb," konštatuje SIS. Viac k témam: Polícia SR, terorizmus, Tibor GašparZdroj: Webnoviny.sk - Video: Zvýšili stupeň teroristického ohrozenia Slovenska, dôvodom sú udalosti v Európe (aktualizované) © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: Zvýšili stupeň teroristického ohrozenia Slovenska, dôvodom sú udalosti v Európe (aktualizované)

Vegas je pripravené na boxerský superzápas, McGregor a Mayweather sa nevyhli verbálnym útokom

LAS VEGAS 23. augusta (WebNoviny.sk) - V americkom meste kasín Las Vegas je všetko pripravené na to, aby sa v sobotu v T-mobile aréne uskutočnil dlhoočakávaný superzápas v boxe medzi majstrom tohto športu Floydom Mayweatherom a hviezdou miešaných bojových umení (MMA) a šampiónom UFC (Ultimate Fighting Championships) Írom Conorom McGregorom. Počas utorkového podvečera čakal na oboch športovcov pred arénou módny karneval. Pred neveľkým davom sa Mayweather prezentoval v čiernom klobúčiku, károvanej košeli s červenými a čiernymi štvorčekmi a zlatých lemovaných okuliaroch. Jeho súper prejavil väčší cit pre módu. Dvadsaťdeväťročný McGregor ohúril trojdielnym slušivým oblekom s kravatou a leteckými slnečnými okuliarmi. Odporúčame:Americký šampión Mayweather prekvapil, za favorita súboja považuje McGregora Karneval si veľmi neužil Protivníci sa pred divákmi objavili v rozdielnom čase. Organizátori sa snažili vyhnúť ich ďalšiemu verbálnemu stretu. To sa im napokon nepodarilo, keďže obaja si vymenili pár slov počas toho, ako sa presúvali na vonkajšie pódium. Malo však ísť len o stručnú konverzáciu. Ochrankári oboch držali od seba a ani jeden netúžil plytvať silami pred sobotným priamym stretom. Americký boxer Mayweather, ktorý do septembra 2015 vyhral všetkých 49 duelov medzi profesionálmi, si karneval veľmi neužil. "Je to iba práca. Mojím hlavným povolaním je byť boxer," odpovedal novinárom vecne na otázku, či sa počas módnej šou zabával. Obe hviezdy skôr zaujali tým, čo povedali na adresu toho druhého. Štyridsaťročný Mayweather sa medzi povrazy vráti zo športového dôchodku. McGregor tvrdí, že boxerský profesionál je zúfalý z toho, ako musí neustále komentovať svoju hmotnosť a výdrž. "Nechajte ho, nech sa modlí za svoju váhu a únavu. To je jediné, čo robí. Modlí sa však k novému boxerskému Bohovi," vyhlásil 29-ročný Ír, ktorý doteraz nikdy profesionálne neboxoval. Sebavedomie mu však nechýba: "Verím, že zápas ukončím skoro. V prvom, či druhom kole." Odporúčame:Superzápas medzi McGregorom a Mayweatherom bude podľa Mikea Tysona nerovný boj Obrovská boxerská šou Americký veterán však pochybuje o tom, že McGregor vôbec tuší, aké je to stáť v profesionálnom ringu. "Keď dostane zásah, pochopí, že je to niečo úplne iné ako v športe, na ktorý je zvyknutý." Mayweather takisto vyjadril obavu, že jeho boxersky neskúsený protivník bude mať sklon skúšať na neho prvky z miešaných bojových umení. McGregor však aj na túto úvahu reagoval sebavedome. "Môžem ho donútiť prosiť, aby som dodržiaval boxerské pravidlá." Sobotňajšia noc by mala byť obrovskou boxerskou šou. Obaja účastníci budú bojovať v tradičnom 12-kolovom zápase podľa pravidiel boxu v kategórii ľahkej strednej váhy. Duel roka sa bude premietať aj v amerických kinách, za vstupenku si divák zaplatí 40 amerických dolárov. Samotné lístky do T-mobile arény v Las Vegas sa pohybujú od 500 do 10 000 USD, pričom najlacnejších sedadiel je v hale veľmi málo. Zápas medzi legendou boxu a írskym šampiónom UFC bude stáť v predplatenej televízii v HD kvalite 99,95 amerického dolára. Favoritom duelu je podľa odborníkov aj stávkových kancelárií skúsený Mayweather. Viac k témam: box, Conor McGregor, Floyd MayweatherZdroj: Webnoviny.sk - Vegas je pripravené na boxerský superzápas, McGregor a Mayweather sa nevyhli verbálnym útokom © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Vegas je pripravené na boxerský superzápas, McGregor a Mayweather sa nevyhli verbálnym útokom

Zametá minister Plavčan po sebe stopy? Pýta sa SaS, keďže z funkcie odíde až 31. augusta

BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) - Minister školstva Peter Plavčan urobil ďalšiu dieru do slovenskej politickej kultúry, keď prezidentovi Andrejovi Kiskovi zaslal abdikačný list s termínom svojho odchodu z funkcie 31. augusta. Tvrdí to strana Sloboda a Solidarita (SaS). SaS chce od Plavčana jednu užitočnú vec Liberáli upozorňujú, že doteraz všetci ministri odišli z funkcií dňom doručenia svojej abdikácie. Plavčanov spôsob je podľa SaS neúctivý k hlave štátu a zvyšuje podozrenie, že minister po sebe zametá stopy a nestihne to skôr ako do konca augusta. Agentúre SITA poskytla stanovisko hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková. Odporúčame:Predsedníctvo SNS sa bude zaoberať situáciou v koalícii, Danko zatiaľ nemá náhradu za Plavčana "Keďže do konca augusta zostáva ešte deväť dní, pýtame sa, chce ešte minister niečo nekalé podpísať alebo niekoho odpratať? V každom prípade to musí byť poriadny kopec špiny. Kauza rozkrádania eurofondov na vedu a výskum by tejto kope špiny presne zodpovedala,“ tvrdí poslanec NR SR za SaS Branislav Gröhling s tým, že Plavčan by však mohol urobiť aspoň jednu užitočnú vec pre spoločnosť. "A to odvolať generálneho riaditeľa Výskumnej agentúry Rastislava Belianskeho. Znova ho k tomuto kroku vyzývame,“ uzavrel Gröhling. Danko musí nájsť nového ministra Prezident SR Andrej Kiska dostal list od ministra školstva Petra Plavčana v utorok 22. augusta. Minister v liste napísal, že podáva k 31. augustu demisiu. Odporúčame:Prezident Kiska dostal do rúk Plavčanovu demisiu, ministrom školstva bude do konca augusta Plavčan avizoval svoju demisiu už 17. augusta. Na brífingu vtedy vyhlásil, že to, čo sa dialo v posledných dňoch, prekročilo všetky medze. "Ja potrebujem chrániť moju rodinu aj SNS, ktorá ma nominovala," dodal Plavčan. Odporúčame:Aktualizované: Minister školstva Plavčan abdikoval, potrebuje chrániť rodinu aj SNS Predseda vlády Robert Fico v stredu 16. augusta uviedol, že Plavčan (nominant SNS) by mal skončiť vo funkcii. Fico tiež požiadal predsedu SNS Andreja Danka, aby predložil návrh na nového ministra školstva, a to v čo najkratšom čase. Dôvodom podľa Fica bolo, že udalosti, ktoré sa stali na ministerstve školstva, vyvolávajú pochybnosti v očiach verejnosti, či to vláda myslí s bojom proti netransparentnému a korupčnému správaniu vážne. Viac k témam: Andrej Danko, Béla Bugár, Branislav Gröhling, koaličná kríza, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, Most-Híd, Robert Fico, SaS Sloboda a Solidarita, Smer-SD, SNS Slovenská národná stranaZdroj: Webnoviny.sk - Zametá minister Plavčan po sebe stopy? Pýta sa SaS, keďže z funkcie odíde až 31. augusta © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zametá minister Plavčan po sebe stopy? Pýta sa SaS, keďže z funkcie odíde až 31. augusta

Na severe Slovenska hrozí prízemný mráz, po prechodnom ochladení sa vrátia horúčavy

BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) - Na severe Slovenska hrozí nasledujúcu noc prízemný mráz. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu 1. stupňa pre severné okresy stredného a východného Slovenska, ale aj pre južnejšie okresy ako Gelnica, Rožňava, Detva či Zvolen. Prúd chladnejšieho vzduchu Vo výške päť centimetrov nad povrchom meteorológovia očakávajú, že teplota tam v noci zo stredy na štvrtok môže klesnúť na -4 až -1 °C. "Takýto prízemný mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny," varuje SHMÚ. SHMÚ na svojej internetovej stránke uvádza, že na slovenské územie prúdi od severozápadu od soboty chladnejší vzduch, pričom ráno klesá teplota vzduchu ojedinele aj pod 5 °C. "Práve v týchto dňoch sa nachádzame uprostred zatiaľ posledného (tretieho) chladnejšieho obdobia v auguste 2017," píše SHMÚ. Najchladnejšiu noc očakávajú meteorológovia zo stredy na štvrtok, keď by sa mala výrazne zmenšiť oblačnosť a zoslabiť vietor. Návrat tropických dní Vo vyšších hladinách ovzdušia sa už začne otepľovať, ale na nočný pokles teploty vzduchu to ešte nebude mať výrazný vplyv. "Vo štvrtok ráno sa tak v dolinách a kotlinách môže miestami vyskytnúť prízemný mráz a ojedinele pravdepodobne zaznamenáme mráz aj vo výške dva metre nad zemským povrchom," varuje SHMÚ. Po tomto prechodnom ochladení Slovensko opäť čaká návrat horúčav, od štvrtka sa začne otepľovať na celom území. Meteorológovia očakávajú návrat tropických dní a možno aj nocí na viacerých miestach. "Zatiaľ sa nedá z určitosťou povedať, dokedy sa u nás udrží veľmi teplá tropická vzduchová hmota," uvádza SHMÚ. Podľa doterajších predpovedí má byť zatiaľ teplý celý budúci týždeň. Viac k témam: počasie, predpoveď počasia, SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústavZdroj: Webnoviny.sk - Na severe Slovenska hrozí prízemný mráz, po prechodnom ochladení sa vrátia horúčavy © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Na severe Slovenska hrozí prízemný mráz, po prechodnom ochladení sa vrátia horúčavy

The Killers zverejnili videoklip k piesni Run For Cover

BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) - Americká rocková kapela The Killers zverejnila videoklip k piesni Run For Cover. Novinka sa zameriava na mladú ženu, ktorú v aute prenasleduje muž. Ten ju napokon dostihne a vezme jej kazetu, načo žena do auta hodí zápalnú fľašu. Run For Cover bude súčasťou očakávaného albumu Wonderful Wonderful, ktorý skupina plánuje vydať 22. septembra. Nahrávka bude obsahovať celkovo desať skladieb, z ktorých muzikanti predtým predstavili aj singel The Man spolu s videoklipom. The Killers * vznikli v roku 2001 v Las Vegas a o rok neskôr svojpomocne vydali eponymnú demonahrávku. V roku 2004 im vyšiel debutový album Hot Fuss, po ktorom nasledovali štúdiovky Sam\'s Town (2006), Day Age (2008) a Battle Born (2012). Okrem toho majú na konte aj kompilácie Sawdust (2007) a Don\'t Waste Your Wishes (2016), koncertnú nahrávku Live From The Royal Albert Hall (2009), EP (Red) Christmas (2011) a výberovku Direct Hits (2013), ktorá obsahuje aj dve nové skladby Shot At The Night a Just Another Girl. Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA. Viac k témam: hudba, The KillersZdroj: Webnoviny.sk - The Killers zverejnili videoklip k piesni Run For Cover © SITA Všetky práva vyhradené.

logo The Killers zverejnili videoklip k piesni Run For Cover

Diaľničiari vypracujú nový model a prognózu pre rýchlostnú cestu R2 od Zvolena po Košice

BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) - Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) po dohode so splnomocnencom vlády pre rýchlostné cesty vypracuje nový dopravný model a dopravnú prognózu pre juhovýchodnú časť rýchlostnej cesty R2 od Zvolena po Košice. Zmapovanie koridoru R2 Na potrebe vyhotovenia nového smerového dopravného prieskumu sa ešte začiatkom augusta dohodli splnomocnenec vlády pre rýchlostné cesty Igor Janckulík a riaditeľ Útvaru hodnoty za peniaze (ÚHP) na Ministerstve financií SR Štefan Kišš. NDS by mala z pohľadu dopravy detailne zmapovať koridor rýchlostnej cesty R2 Zvolen, západ - Košice, Šaca a v súlade s platnou metodikou namodelovať vývoj dopravy v celom koridore až do roku 2050. "Tento smerový dopravný prieskum by sa mal vykonať ešte v tomto roku a v celej trase koridoru budúcej rýchlostnej cesty R2. Jeho cieľom bude zistiť skutočné intenzity dopravy v jednotlivých úsekoch cesty a súčasne by sa mali získať informácie aj o smerovaní dopravy pozdĺž tohto koridoru, vrátane susedného maďarského regiónu," povedal Janckulík. Dáta vyvolávajú otázniky Doterajšie dáta podľa Janckulíka totiž vyvolávajú otázniky, preto by sme radi videli aktuálne a metodicky nespochybniteľné údaje. Na augustovom rokovaní so splnomocnencom Janckulíkom vyhlásil Štefan Kišš, že ÚHP si uvedomuje potrebu dobudovania rýchlostnej cesty R2. Vzhľadom k tomu, že táto cesta bude po dokončení plniť úlohu dôležitej tranzitnej cesty medzi západným a východným Slovenskom, sa Kišš domnieva, že je vhodné tento dopravný koridor posúdiť na základe aktuálnej prognózy dopravy, ktorá bude spracovaná v detailnom dopravnom modeli. Viac k témam: NDS Národná diaľničná spoločnosť, rýchlostná cesta R2Zdroj: Webnoviny.sk - Diaľničiari vypracujú nový model a prognózu pre rýchlostnú cestu R2 od Zvolena po Košice © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Diaľničiari vypracujú nový model a prognózu pre rýchlostnú cestu R2 od Zvolena po Košice

AKTUÁLNE SPRAVODAJSTVO

ŠKODA podporí Medzinárodné letecké dni v Sliači už štvrtý rok
Ak sa zistia nové fakty o poisťovni Rapid life, vyšetrovanie bude znova otvorené, tvrdí Gašpar
Medzi výbušninami teroristov, ktorí útočili v Barcelone, bol aj samovražedný pás
UPC prináša do videotéky MyPrime novinky od Universal Studios
Online: Prípravný hokejový zápas Česko – Slovensko
Život chutí aj po lete, s Mattoni

Recept dňa

Primátorské pirohy

- na 30-35 kusov
250 g varených zemiakov
½ kg hladkej múky
voda
olej
kyslá smotana
kôpor

Plnka:
1 vajce
250 g tvarohu
soľ

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s múkou a vodou. Vypracujte vláčne cesto. Vyvaľkajte ho na tenký, asi 2 až 3 mm plát. Pokrájajte na štvorce. Plnku klaďte na štvorce, preložte do trojuholníka a okraje spojte. V horúcom oleji vyprážajte z oboch strán dozlatista. Podávajte s kyslou smotanou ochutenou posekaným kôprom.

Plnka: Tvaroh vymiešajte so soľou a s vajcom.

Dobrá rada

Upchatý odtok nielen v kuchyni

Nalejte pol deci 8% octu a nasypte za trošku kopcovitú lyzičku sódy bikrabóny. Keď prestane vytvárat bubliny, pridajte ešte jednu lyžičku sódy a opakujte až pokým nevystupujú bubliny von z výlevky. Počkajte kým prestane syčať a zalejte horúcou vodou. Nechajte vetrať!!! Tento spôsob len keď je veľmi upchatý odtok! Pre zamedzenie upchatia použite len pol deci octu a jednu lyžičku sódy!

Stavebník

Opracovanie kameňa na altánok

Aby váš kamenný altánok vyzeral ako z rozprávky, musíte dodržovať pri jeho murovaní niekoľko pravidiel. Patrí k nim hlavne správny postup pri opracovaní kameňa. Ak potrebujete kameň opracovávať do presných tvarov, máte dve možnosti.

Rýchla voľba

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Webyshopping

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Hliník nad Hronom, Hronská Dúbrava, Kosorín, Ladomerská Vieska, Lovča, Lovčica, Pitelová, Slaská, Stará Kremnička, Trnavá Hora, Trubín
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang